Ogłoszenia parafialne: Niedziela Zesłania Ducha Świętego 28.05.2023

  1. Dzisiejsza uroczystość kończy okres wielkanocny. Duch Święty umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. Duch Święty pragnie trwać we mnie i w Tobie – w każdym z nas. O godz.17.30 nabożeństwo majowe.

    2. Jutro, w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. Msze św. będą o godz.7.00, 8.30 i o 18.00. Jest to również diecezjalny dzień modlitw rolników o błogosławieństwo w ich pracy.

    3. W I czwartek (1.06.) przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im pomoc i łaskę wierności na drodze powołania a także modlić się o nowe, święte powołania do służby Bogu i Kościołowi. Jest to również Dzień Dziecka. O godz.16.30 msza święta dla dzieci szkolnych, o godz.18.00 msza święta dla młodzieży.

    4. W I piątek msza św. o 7.00 w intencji czcicieli NSPJ, od. 17.00 – 18.00 adoracja z okazją do spowiedzi św. oraz 20.00 – 21.00 adoracja z Apelem Jasnogórskim.

    5. Odwiedziny chorych: 2.06 (piątek) od godz.8.30 – rejon od torów w stronę Otmętu,

3.06. (sobota) od godz.8.30 – rejon od torów w stronę Strzelec Op. i Górażdży.

6. W I sobotę po porannej mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, o godz.17.30 okazja do spowiedzi świętej. O godz.16.00 w kościele ewangelickim odbędzie się ekumeniczne dwujęzyczne nabożeństwo. Potem spotkanie na placu kościelnym

7. W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się czas przyjmowania komunii świętej wielkanocnej. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby Seminarium Duchownego, a po mszach do puszek na Misje. Kazania w tym dniu wygłosi nasz Gość ks. Marek Sobotta – misjonarz pracujący w Papui Nowej Gwinei.

 

Ogłoszenia parafialne: Niedziela Trójcy Świętej 4.06.2023

1. Ojciec stwarza, Syn odkupia i zbawia, Duch Święty uświęca – tak Ojcowie Kościoła określają działanie Trójcy Świętej. Działanie Boga jest jedno i spójne w sobie. Przyczyną tej spójności jest miłość. Bóg nas kocha! Dziś kończy się okres przyjmowania komunii świętej wielkanocnej. O godz.17.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2. W środę (7.06.) o godz.17.30 - sprzątanie kościoła przed Bożym Ciałem i odpustem. Proszę o to wiernych z ulic:

3. W najbliższy czwartek (8.06.) uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte będą jak zwykle: o 6.30, 7.30 (suma za parafian), 11.00 i o 18.00. Po mszy świętej o godz.7.30 wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy:

I ołtarz – ul. Strzelecka (przed Gminnym Centrum Kultury), II ołtarz – ul. Ligonia (u państwa Grochla), III ołtarz – ul. Szpitalna (przy kapliczce św. Urbana), IV ołtarz – przy plebanii.

Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii oraz prosić o błogosławieństwo i pokój na świecie. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas.

Zapraszam wszystkich, szczególnie dzieci, które przystąpiły do I Komunii Świętej, by uczestniczyły w swoich strojach pierwszokomunijnych. Zapraszam również dzieci, które przeżywały swoją rocznicę I Komunii Świętej, aby również przyszły w strojach. Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów.

4. Przez całą oktawę Bożego Ciała o godz.17.30 (w środę po mszy świętej porannej) zapraszam na nabożeństwa czerwcowe z procesją wokół kościoła. Niech nie zabraknie również dzieci oraz dziewczynek sypiących kwiaty. W czwartek po mszy szkolnej – zakończenie oktawy oraz poświęcenie wianków.

5. W sobotę o godz.17.00 okazja do spowiedzi świętej.

6. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii. Po mszach świętych do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.

 

 

Ogłoszenia parafialne:X Niedziela Zwykła 11.06.2023

1. Jezus zachęca nas do tego, aby naśladować miłość, którą okazuje grzesznikom i celnikom. Miłość otwiera drogę do drugiego człowieka i inspiruje do dzielenia się Bogiem z innymi. Kolekta dzisiaj na potrzeby parafii. Bóg zapłać! Po mszach świętych zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej. O godz. 17.30 nabożeństwo eucharystyczne.

2. We wtorek (13.06.) po mszy świętej nabożeństwo fatimskie z procesją.

3. W środę o godz.17.30 sprzątanie kościoła przed odpustem. Proszę o to wszystkich chętnych parafian, którzy czują się odpowiedzialni za naszą piękną świątynię.

4. W czwartekgodz.16.30 msza szkolna. O godz.17.00 procesja na zakończenie oktawy Bożego Ciała i poświęcenie wianków, ziół i kwiatów.

5. W piątek (16.06.) uroczystość NSPJ – dzień odpustu w naszej parafii. O godz.7.00 msza święta w intencji czcicieli NSPJ, o godz.15.00 msza święta w intencji chorych z Sakramentem Namaszczenia i błogosławieństwem lourdzkim. Po mszy spotkanie przy stole na plebanii. Serdecznie zapraszam! O godz.17.30 nabożeństwo do NSPJ i procesja.

6. W sobotę o godz.17.30 okazja do spowiedzi świętej przed odpustem.

7. W niedzielę doroczny Odpust parafialny. Sumę odprawi i kazania wygłosi O. Atanazy z Góry św. Anny. Kolekta w tym dniu na Wydział Teologiczny w Opolu.

 

Ogłoszenia parafialne: Odpust ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa 18.06.2023

1. Uroczystość odpustowa Najświętszego Serca Pana Jezusa przypomina nam o tym, że w Bogu wszystko jest miłością. Św. Hieronim mówi: „Pan daje nam wszystko to, o co Go w Mszy świętej prosimy, a nawet więcej,bo daje nam to, o czym nawet nie myślimy…” O godz.17.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2. Jutro (19.06.) o godz.18.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego na cmentarzu msza święta odpustowa za zmarłych naszych parafian oraz wszystkich spoczywających na naszym cmentarzu. O godz.17.30 różaniec za zmarłych.

3. W czwartek od 15.00 spowiedź dla dzieci przed wakacjami. O 16.30 msza św. dla dzieci, o 18.00 msza święta dla młodzieży.

4. W piątek (23.06.) obchodzimy Dzień Ojca. Módlmy się w tym dniu za naszych ojców, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki. O godz.8.00 msza św. z okazji zakończenia roku szkolnego 2022/2023.

 

Ogłoszenia parafialne: XII Niedziela Zwykła 25.06.2023

1. Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać nasze serca do miłości Boga i bliźniego. Dlatego o godz.17.30 zapraszam dziś na ostatnie czerwcowe nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Prośmy o wytchnienie i pociechę w naszych troskach.

2. W czwartek (29.06.) uroczystość śś. Apostołów Piotra i Pawła. Tradycja podaję, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Msze święte będą o godz. 7.00, 8.30, 16.30 i o 18.00. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Stolicę Apostolską.5. W sobotę (24.06.) narodzenie św. Jana Chrzciciela. O godz.17.30 okazja do spowiedzi św.

3. W pierwszą sobotę miesiąca po porannej mszy świętej nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Od godz.17.30 okazja do spowiedzi świętej.

4. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy życzymy radosnego wypoczynku.

5. Zbiórka ofiar za groby za rok 2023 w kancelarii: w poniedziałek (26.06.), wtorek (27.06.) i środę (28.06.) w godz.16.00 – 18.00.

 

 

 

ks. Marcin