Czytaj więcej: Pielgrzymka Dzieci Maryi na Górę Św. AnnyOd 27 do 29 września na Górze św. Anny odbyła pielgrzymka Dzieci Maryi. W pierwszym z dwóch spotkań brało udział blisko 700 osób w tym również Marianki z Gogolina. Trzydniowe spotkanie, które odbywało się pod hasłem "I poczęła z Ducha Świętego", wypełnione było modlitwą, formacją i wspólną zabawą. W sobotę o 11.00 Mszy św. w bazylice św. Anny przewodniczył bp Rudolf Pierskała. W homilii mówił o świętości życia, które jest darem Bożym. A na koniec modlitewnego spotkania wręczył dyplomy 47. wyróżnionym Mariankom. Wśród wyróżnionych była również nasza parafianka Emila Mandok. Dziękujemy naszym Mariankom za całoroczną służbę i za zaangażowanie w życie naszej parafii.

 
 

Relacja RADIO DOXA FA - Pielgrzymka Dzieci Maryi na Górę Św. Anny

PielgrzymkaDM20...
PielgrzymkaDM20...
PielgrzymkaDM20...
PielgrzymkaDM20...
PielgrzymkaDM20...

Karolina Konieczna

Czytaj więcej: Święto Patronalne Dzieci MaryiW dniu 8 grudnia 2016 roku, my Dzieci Maryi, obchodziłyśmy swoje patronalne święto. O godzinie 16.30 odbyła się uroczysta msza, na której odnowiłyśmy swoją przysięgę. Niektóre z nas otrzymały swój medalik, a inne, z wieloletnim stażem, otrzymały medaliki i nowymi wstążkami, w odpowiednim kolorze. Te kolory są ważne dla nas, ponieważ wskazują na nasz staż, ale i zaangażowanie oraz wiarę. Po mszy udałyśmy się na plebanię, gdzie nasze mamy wraz z Siostrą Angelą i Panią Teresą, przygotowały dla nas mały poczęstunek. Dziękujemy ks. Wikaremu za odprawienie mszy i dobre słowo, jak i ks Proboszczowi za modlitwę oraz obecność. Dziękujemy również Dominikowi, który po mszy zawitał u nas i poczęstował nas pyszną watą cukrową.

Zdjęcia poniżej

Czytaj więcej: PIELGRZYMKA DZIECI MARYI NA GÓRĘ ŚWIETEJ ANNYTegoroczny zjazd Marianek na Górze św. Anny odbył się pod hasłem „MATKO MIŁOSIERDZIA- MÓDL SIĘ ZA NAMI”. Jak co roku nie zabrakło modlitwy różańcowej przy grocie. Po niej, w sobotę o godzinie 11:00 w Bazylice św. Anny została odprawiona msza pod przewodnictwem księdza Biskupa Andrzeja Czai, podczas której zostały wręczone wyróżnienia. Otrzymały je także nasze Marianki: Natalia Bomba i Klaudia Bomba. Pod koniec mszy świętej podziękowały księdzu Biskupowi i wręczyły kwiaty: Marta Dzięgielewska, Marcelina Worotniak i Klaudia Bomba. Po południu odbyły się spotkania grup wiekowych, a wieczorem wspólnie bawiliśmy się podczas pogodnego wieczoru. Uroczystą mszą świętą niedzielną, na której byli nasi Rodzice, prowadzący ksiądz Mariusz Sobek wszystkim uczestniczkom pielgrzymki podziękował za zaangażowanie i zaprosił na przyszłoroczne spotkanie. Wróciłyśmy do naszych domów pełne zapału i energii.

 

 

Galeria zdjęć kliknij poniżej

s. Angela

W sobotę 30 stycznia grupa Dzieci Maryi pojechała odwiedzić szopki w dwóch parafiach: w kościele św. Floriana w Wysokiej oraz w sanktuarium na Górze Św. Anny. Szopka w Wysokiej jest ruchoma i cieszy dzieci niezwykłą różnorodnością zwierząt, które nie tylko się ruszają, ale także beczą, muczą szczekają, gwiżdżą, pieją…, z kominów domostw unosi się dym, postaci się przemieszczają, aniołowie śpiewają, nawet Dzieciątko woła „mama”. Najmłodsza uczestniczka mogła dosiąść słonia i wielbłąda. W bazylice annogórskiej dziewczynki podziwiały piękną szopkę franciszkańską oraz zwiedziły wystawę misyjną, gdzie królowały szopki z różnych stron świata.

s. Angela

„W Synu Bożym Bóg oczekuje ciebie, wyjdź mu na spotkanie”. Pod takim hasłem 12 grudnia Dzieci Maryi spotkały się w klasztorze Sióstr Boromeuszek. Na początku dziewczynki udały się do kaplicy, gdzie Paulinka odczytała Ewangelię o narodzeniu Jezusa wg św. Łukasza, a potem wspólnie odmówiły modlitwę w intencjach Kościoła i swoich własnych. Następnie wróciły do sali spotkań i wniesiono kosz z przygotowanymi prezentami – każda z Marianek wylosowała „Dzieciątko” dla jednej z koleżanek. Była to okazja do obdarowania się nawzajem dobrocią i złożenia najlepszych życzeń na Boże Narodzenie. 

s. Angela

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, dziewczęta należące do parafialnej grupy Dzieci Marii, w czasie uroczystej Mszy Świętej, odprawionej przez księdza Marka odnowiły swoją przynależność do Maryi i zawierzyły Jej dalszą swoją przyszłość. Oliwia Dzięgielewska, Marta Dzięgielewska, Marcelina Worotniak zmieniły kolor wstążki z różowej na zieloną (grupa średnia) oraz Paulina Biela, Anna Przybyła i Julia Zelent z zielonej wstążki na niebieską ( grupa starsza). Po zakończeniu Eucharystii, dziewczęta rozdawały okienka miłosierdzia zgromadzonym na Mszy ludziom, które same wykonały, po czym w salce na probostwie spotkały się na Agapie wraz ze swymi Opiekunkami i Mamami , które przygotowały poczęstunek. Nie zabrakło też Księdza Proboszcza Aleksandra oraz Księdza Wikarego Marka. Na zakończenie wszyscy zgromadzeni otrzymali od Księdza Proboszcza obrazek z logo Roku Miłosierdzia i Modlitwą Jubileuszową.

Cześć Maryi. Cześć i chwała!