Ogłoszenia parafialne: Niedziela Palmowa Męki Pańskiej 2.04.2023

 

1. Niedziela Palmowa rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień Zmartwychwstania Pańskiego. W tych świętych dniach odnajdujemy najgłębszy sens życia Kościoła, świętej liturgii oraz źródło wszelkiej łaski.

O godz.17.15 ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

2. W poniedziałek o godz.18.00 spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z klas 7.

3. W Wielki Wtorek (4.04.) przedświąteczne odwiedziny chorych od godz.8.30 (w obie strony).

4. W Wielką Środę (5.04.) o godz.18.00 mycie i sprzątanie kościoła przed świętami. Proszę o pomoc wiernych z ulic: Krapkowickiej, Zielonej, Uroczej, Leśnej, Norwida, Sienkiewicza, Prusa, Asnyka, Elsnera, Czosnykowskiego, Świerca, Hudalli, Kasztanowej i Konopnickiej. Bóg zapłać wszystkim, którzy podejmą się tego obowiązku!

5. Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy od sprawowania pamiątki Ostatniej Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz.18.00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Ciemnicy (kaplica Miłosierdzia Bożego). Wieczorne czuwanie potrwa do godz. 22.00.

6. W Wielki Piątek post ścisły. O godz.15.00 w godzinę Miłosierdzia Bożego - Droga Krzyżowa. O godz.18.00 Liturgia Męki Pańskiej, po której nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja według planu.

PLAN ADORACJI PRZY BOŻYM GROBIE

 

Wielki Piątek

Wielka Sobota

 • 2000

 • Świecka Rodzina Franciszkańska, wdowy.

 • 500

 • ul. Wyzwolenia, Buczka, Róż, Krapkowicka, Plac Dworcowy, Strzebniów

 • 1100

 • dzieci z klas I I II oraz przedszkolaki z opiekunami.

 • 2100

 • Rada Duszpasterska, Kościół Domowy

 • 600

ul. Krótka, Ligonia, Powstańców, Spokojna, Młyńska, Dzierżonia, Skarbowa, Dębowa, Boczna.

 • 1200

adoracja w języku niemieckim.

 • 2200

 •  

ul. Kapielowa, Asnyka, Słowackiego, Matejki, Żeromskiego, Parkowa.

 • 700

 • ul. Lompy, Kościelna, Kwiatowa, Chopina, Bema, Zamknięta, Ogrodowa.

 • 1300

adoracja dowolna (poświęcenie pokarmów)

 • 800

ul. Chrobrego, Szpitalna,Ks.Schulza, Ciemna, Strzelecka, Zakrzów.

 • 1400

adoracja dowolna (poświęcenie pokarmów)

 • 2300

 • ul. Kasztanowa, Sportowa, Prusa, Elsnera, Norwida, Leśna, Zielona, Urocza.

 • 900

młodzież ze szkół średnich oraz klasy VIII.

 • 1500

ul. Szkolna, Konopnickiej, Kolejowa, Spacerowa

 • 1000

dzieci ze szkoły podstawowej (klasy III, IV, V, VI, VII)

 • 1600

 • Członkowie Żywego Różańca,

  matki i panny

 •  

 • 1700

 • mężczyźni i młodzieńcy

 

 

7. Okazje do spowiedzi świętej:

Wielki Czwartek w godz. 15.00 – 17.00

Wielki Piątek w godz. 8.00 – 10.00 oraz 15.00 – 17.00

Wielka Sobota w godz. 8.00 – 11.00 oraz 14.00 – 15.30

8. W Wielką Sobotę o godz. 13.00 i o 14.00 błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych.

Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz.18.00. Przynosimy świece, które zapalimy od płomienia Paschału. Za odnowienie przyrzeczeń Chrztu Świętego podczas tej liturgii można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

9. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 5.30 procesja rezurekcyjna rozpoczynająca mszę świętą w intencji wszystkich parafian, o godz.7.30 msza święta w j.niemieckim. Pozostałe msze będą o godz. 9.30, 11.00, i o godz.18.00.

10. Zachęcamy do zachowania zwyczajów związanych ze świętami wielkanocnymi w naszych rodzinach (wspólna modlitwa, dzielenie się jajkiem i składanie życzeń)

 

Ogłoszenia parafialne: Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 9.04.2023

 

1. Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem.

O godz.17.30 nieszpory wielkanocne.

 1. Poniedziałek Wielkanocny, to drugi dzień świąt. Msze święte jak w każdą niedzielę. Na godz. 11.00 zapraszam na EMAUS – mszę w intencji mężczyzn i młodzieńców. Kolekta w tym dniu tradycyjnie przeznaczona jest na KUL.

 2. Dziękuję wszystkim, dzięki którym tak pięknie przeżywaliśmy Triduum Paschalne: dekoracja kościoła oraz liturgia Triduum. Dziękuję również za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

4. Oktawa Wielkanocy trwa przez cały tydzień - do Niedzieli Miłosierdzia Bożego (dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych).

5. W czwartek o godz.16.30 msza św. dla dzieci szkolnych, o godz.18.00 msza św. dla młodzieży. Po mszy świętej spotkanie dla klas 8.

6. W przyszłą niedzielę (Miłosierdzia Bożego) rozpoczyna się 79. Tydzień Miłosierdzia. Kolekta w tym dniu na Caritas Diecezji Opolskiej. O godz.15.00 w Kaplicy Miłosierdzia Bożego na naszym cmentarzu Koronka do Miłosierdzia Bożego. O godz.15.15 msza święta za wszystkich żyjących i zmarłych parafian. Nie będzie już nieszporów.

 

 

Ogłoszenia parafialne: II Niedziela Wielkanocna, Miłosierdzia Bożego 16.04.2023

 

 1. Niedziela Bożego Miłosierdzia dopełnia obchody oktawy wielkanocnej. Wyjątkowość tej niedzieli oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” Siostry Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności Miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do Źródła Miłosierdzia Mojego. W tym dniu otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski”. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Caritas Diecezji Opolskiej.

  W kaplicy Miłosierdzia Bożego na cmentarzu o godz.15.00 – koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz.15.15 msza święta w intencji żyjących i zmarłych parafian.

 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Polsce 79. Tydzień Miłosierdzia. Włączmy się w jego obchody przez osobistą modlitwę oraz pomoc najbardziej potrzebującym. Być miłosiernym, to dostrzegać innych i ich potrzeby.

 3. W czwartek o godz.16.30 msza św. dla dzieci szkolnych, o godz.18.00 msza św. dla młodzieży. Po mszy świętej spotkanie dla młodzieży z klas 6.

 4. W piątek (21.04.) o godz.19.30 w Przyworach odbędzie się dekanalne spotkanie młodzieży.

 5. W sobotę o godz.17.30 okazja do spowiedzi świętej.

 6. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby parafii.

 

Ogłoszenia parafialne: III Niedziela Wielkanocna 23.04.2023

 

1. Dzisiejsza niedziela biblijna rozpoczyna Tydzień Biblijny. W Kościele, czyli we wspólnocie braci i sióstr, dociera do nas wszystko, co Pan Jezus powiedział swoim Apostołom i słuchaczom. Chrystus mówi do nas za każdym razem, gdy w kościele lub w domu otwieramy tę wyjątkową księgę, jaką jest Pismo Święte. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary! O godz.17.30 nieszpory wielkanocne.

2. Jutro w poniedziałek (24.04.) uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski.

3. We wtorek (25.04.) przypada święto św. Marka Ewangelisty. O godz.6.30 procesja błagalna o urodzaje oraz modlitwy przy krzyżu o błogosławieństwo w pracy dla rolników.

4. W środę o godz.18.00 sprzątanie kościoła przed Bierzmowaniem. Tradycyjnie zapraszam wszystkich rodziców młodzieży, która w sobotę przystąpi do tego Sakramentu.

5. W czwartek o godz.16.30 msza św. dla dzieci szkolnych (dzieci z klas III otrzymają świece pierwszokomunijne), o godz.18.00 msza św. dla młodzieży. Po mszy świętej odbędzie się próba generalna przed Sakramentem Bierzmowania.

6. W sobotę (29.04.) święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. O godz.11.00 uroczysta msza święta, podczas której Ksiądz Biskup Waldemar Musioł udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii oraz z Karłubca, Malni, Kamienia Śląskiego, Górażdży oraz Poznowic. W kościele młodzież gromadzi się już o 10.30.

 1. W sobotę od godz.17.30 okazja do spowiedzi świętej.

 2. W nadchodzącym tygodniu sięgajmy częściej po Słowo zawarte w Piśmie Świętym. Czeka tam na nas sam Chrystus.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ks. Marcin