Ogłoszenia parafialne: II Niedziela Wielkiego Postu 5.03.2023

1. Druga niedziela Wielkiego Postu, zwana niedzielą Ad Gentes, czyli Dzień modlitwy, postu i solidarności z Misjonarzami. Wielu ludzi nie słyszało o Panu Jezusie, niektórzy o Nim zapomnieli, lub nie chcą pamiętać. Módlmy się za Misjonarzy, którzy w różnych regionach mówią innym o Chrystusie. Jest między nimi nasz ks. Marek Sobotta. Misjonarzom możemy pomagać modlitwą, postem, otwartym sercem oraz ofiarą pieniężną. Dzisiaj po mszach świętych zbiórka do puszek na to Misyjne Dzieło Pomocy.

O godz.17.15 Gorzkie Żale i kazanie pasyjne.

2. W poniedziałek o godz.18.00 spotkanie kandydatów doi Bierzmowania z klas 6.

3. W środę (8.03.) przypada Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej. Zapraszam serdecznie na mszę świętą w intencji naszych Pań na godz.7.00. O godz.17.00 Droga Krzyżowa w j. niemieckim.

4. W czwartek o godz.16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci i msza święta, o godz.18.00 msza święta dla młodzieży z nauką. Po mszy spotkanie dla klas 8.

5. W piątek o godz.17.00 Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych z wypominkami za zmarłych.

6. W sobotę o godz.17.00 okazja do spowiedzi świętej.

7. W przyszłą niedzielę comiesięczna kolekta przeznaczona będzie na potrzeby parafii. Podczas mszy świętych będziemy gościć w naszej parafii zespół Zbrucz z Tarnopola. Będzie można złożyć ofiary do puszek na rzecz ofiar wojny na Ukrainie. Koncert tego zespołu odbędzie jeszcze w tym dniu wieczorem o godz.19.00.

 

Ogłoszenia parafialne: III Niedziela Wielkiego Postu 12.03.2023

1. Prośmy dzisiaj Pana Jezusa, który za nas umarł na krzyżu, o zmianę naszego życia na lepsze. Nie zapominajmy także podziękować za dobrych ludzi: rodziców, nauczycieli, przyjaciół. Wszyscy potrzebujemy nawrócenia, aby być coraz bliżej Boga i innych ludzi.

Kolekta dzisiejsza comiesięczna przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wasze ofiary!

O godz.17.15 Gorzkie Żale i kazanie pasyjne.

O godz.19.00 koncert zespołu Zbrucz z Tarnopola na Ukrainie, który gości dzisiaj w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian oraz gości.

2. W środę o godz.17.00 Droga Krzyżowa w j. niemieckim.

3. W czwartek o godz.16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci i msza święta, o godz.18.00 msza święta dla młodzieży. Po mszy świętej spotkanie dla klas 6.

4. W piątek (17.03.) o godz.17.00 Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych z wypominkami. O godz.19.30 dekanalne czuwanie młodzieży w Kamieniu Śląskim. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do Bierzmowania z klas VIII i starszą.

5. W sobotę o godz.17.00 okazja do spowiedzi świętej.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi O. Zachariasz z Góry św. Anny. Plan rekolekcji był zamieszczony w gazetce.

Jest to również dzień uroczystości św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. O godz.11.00 msza święta w intencji Józefów, ojców i czcicieli św. Józefa o wszelkie łaski dla nich, by codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani.

Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych.

 

Ogłoszenia parafialne: IV Niedziela Wielkiego Postu 19.03.2023

1. Czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana jest niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Zewnętrznym wyrazem naszej radości jest różowy kolor szat liturgicznych. Jest to znak, że zbliżamy się do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa. A my dzisiaj cieszymy się, że w naszej parafii rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne i że jest z nami O. Zachariasz z Góry św. Anny. Jego nauki pomogą nam być blisko Pana Jezusa. Spoglądajmy z nadzieją w niebo, gdzie mieszka nasz kochany Ojciec.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych. O godz.17.15 Gorzkie Żale i kazanie pasyjne.

2. W środę zakończenie rekolekcji. Msze święte będą o godz. 8.30, oraz o 17.30. Będzie można złożyć ofiary na potrzeby OO. Franciszkanów na Górze św. Anny.

3. W czwartek O godz.16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci i msza święta, o godz.18.00 msza święta dla młodzieży.

4. W piątek o godz.17.00 Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych z wypominkami za zmarłych. O godz.19.00 msza święta przed Nocną Drogą Krzyżową na Górę św. Anny.

5. W sobotę (25.03.) uroczystość Zwiastowania NMP. Z obchodem tej uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Módlmy się za tych, którzy walczą w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. W tym dniu ks. Dziekan Hubert Sklorz, podczas Mszy św. o godz. 11.00, ustanowi ok 40 nowych lektorów dla naszego dekanatu. Zapraszamy do udziału w tej Eucharystii wszystkich parafian.

O godz.17.00 okazja do spowiedzi świętej.

 

Ogłoszenia parafialne: V Niedziela Wielkiego Postu 26.03.2023

 

1. Rozpoczynamy drugą część Wielkiego Postu, która kieruje naszą uwagę na Krzyż Pana Jezusa i Jego wielką miłość do nas. Z miłości Chrystus oddał za nas swoje życie na Golgocie. Zasłonięte od dzisiaj krzyże przypominają nam o Jego śmierci. Ujrzymy je na nowo w Wielki Piątek. O godz.17.15 Gorzkie Żale i kazanie pasyjne.

2. W środę o godz.17.00 Droga Krzyżowa w języku niemieckim.

3. W czwartek o godz.16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci i msza święta, o godz.18.00 msza święta dla młodzieży. Po mszy spotkanie dla klas 8.

4. W piątek o godz.17.00 Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych z wypominkami.

O godz.20.00 msza święta przed Ekstremalną Drogą Krzyżową. Zapisy oraz wszelkie informacje na: edk.org.pl

5. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Po porannej mszy świętej nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. O godz.17.00 okazja do spowiedzi świętej.

6. Jesteśmy coraz bliżej Wielkiego Tygodnia – najważniejszego czasu w Roku Liturgicznym. Niech ten tydzień, który dzieli nas od tych świętych dni, będzie dla nas czasem nawrócenia i wytrwałej modlitwy.

 

!!! Od 1 kwietnia do 31 sierpnia msze święte wieczorne będą o godz.18.00.

 

 

 

 

 

 

 

 

ks. Marcin