1. W kolejną niedzielę wielkanocną usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. Przygotujmy się na przyjście darów Ducha Świętego poprzez udział w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, które rozpoczniemy w najbliższy piątek. Kolekta dzisiejsza to jałmużna postna z całego roku. O 17.30 nabożeństwo majowe, podczas którego naszą modlitwą obejmiemy nasze mamy w dniu ich święta.
   

 2. Powoli kończy sie czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku przystąpić do Sakramentu Pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą”.
   

3. Zapraszamy do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych. Od poniedziałku do środy Dni Krzyżowe. Będziemy modlić się o urodzaje oraz za kraje głodujące. Procesje błagalne z modlitwami przy krzyżu odbędą się: w poniedziałek i środę o godz.6.30, we wtorek o 17.30.
   

4. W czwartek o 16.30 msza szkolna, o godz.17.00 nabożeństwo majowe, o godz.18.00 msza święta dla młodzieży z nauką.
   

5. W pierwszą sobotę miesiąca po porannej mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Jest to też Dzień Dziecka – zawierzmy przez Maryję Najświętszemu Sercu Pana Jezusa naszych najmłodszych parafian. O godz.17.00 okazja do spowiedzi świętej.

6. Zbliża się coroczne czuwanie młodzieży na Polach Lednickich. Z naszej parafii wybiera się grupa młodzieży z księdzem wikarym. Można się jeszcze zapisać na ten wyjazd.

7. Kolekta za tydzień przeznaczona jest na potrzeby Seminarium Duchownego w Opolu i innych instytucji diecezjalnych. Po mszach świętych ogólnopolska zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. 

Sebastian Cebula