1. Dziś, w szóstą niedzielę wielkanocną, gromadzimy się wokół ołtarza, aby Misterium Paschalne mogło przemienić nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w Słowo Boże – zwłaszcza teraz w czasie pandemii, przywracają nam pokój serca, nadzieję i otwierają nas na Najwyższego, który zadziwia nas Swoją mocą i dobrocią. Tak rodzą się wiara, nadzieja i miłość – cnoty, którymi można i trzeba dzielić się z innymi. W ten sposób stajemy się solą ziemi – nadajemy właściwy sens naszej doczesności. Kolekta dzisiejsza na potrzeby parafii – serdeczne Bóg zapłać!

O godz.17.30 nabożeństwo majowe.

2. Jutro przypada 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Dziękujemy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wpatrujmy się w jego święte życie i jak on – całowicie zawierzmy się Maryi, nasze trudne dziś z pandemią, nasze rodziny i nasze osobiste sprawy.

Zapraszamy w poniedziałek na godz. 17:15 na nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II i Msze Św. Po Mszy Św. mała niespodzianka!

3. Jutro rozpoczynamy doroczne Dni Krzyżowe - dni modlitw o urodzaje, o ustanie pandemii oraz za kraje głodujące. Nie będzie procesji do krzyża. Modlitwy będą w kościele: w poniedziałek i środę o 6.30 oraz we wtorek o 17.30.

4. W czwartek przypada wspomnienie św. Jana Nepomucena – patrona Strzebniowa.

5. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której poprzez nowennę będziemy przygotowywać się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
6. Kolekta za tydzień, to jałmużna postna z całego roku.
 

Sebastian Cebula