1. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystaniu z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościołach zasłaniamy wszystkie krzyże i skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej.

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

3. W czwartek o godz.9.00 msza święta dla seniorów, o godz.16.30 msza święta, o godz.18.00 msza święta i Godzina Święta. W tym dniu (2.04.) przypada 15 rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo prośmy o potrzebne dla nas łaski.

4. W piątek o godz.7.00 msza święta w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa, o godz.16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. W godz.20.00 – 21.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy zakończona Apelem Jasnogórskim. 

5. Przyszła niedziela (5.04.) to Niedziela Męki Pańskiej, Niedziela Palmowa. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, by jeszcze głębiej przeżyć tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas mszy świętych pobłogosławimy przyniesione palmy, gałązki wierzbowe, które będą przypominały te jerozolimskie słane pod stopy Chrystusa wjeżdżającego do Świętego Miasta.

6. Od (1.04.) msze święte wieczorne będą o godz.18.00.

Sebastian Cebula