1. Dobiega końca wrzesień. Wróciliśmy już do obowiązków związanych z nowym rokiem szkolnym, do codziennych spraw po wakacjach i urlopach. Pragniemy wszystkich zaprosić do aktywnego włączenia sie w życie naszej parafialnej wspólnoty. Na stronie internetowej oraz w gablotce (przy wyjściu z placu kościelnego) możemy znaleźć terminy spotkań parafialnych grup dziecięcych i młodzieżowych. Zaangażujmy się w ich działalność. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na budowe kościołów i jałmużna postna z całego roku.
O godz.16.00 spotkanie duszpasterzy z rodzicami młodzieży klas III gimnazjum. O godz.17.30 nieszpory niedzielne.


2. W czwartek przypada święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Bóg stworzył Aniołów i powierzył im misję bycia Jego posłańcami i jednocześnie naszymi towarzyszami w ziemskiej pielgrzymce. Aniołom, których nazywamy Archaniołami, Bóg powierzył sprawy większej wagi. W czwartek (29.09.) o godz.16.30 msza święta dla dzieci szkolnych, o godz.18.00 msza święta dla młodzieży gimnazjum i szkół średnich z nauką.

3. W sobotę po porannej mszy świętej nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Rozpoczynamy miesiąc październik. O godz. 17.00 okazja do spowiedzi świętej. O godz.17.30 pierwsze nabożeństwo różańcowe.

4. Przez cały październik o godz.17.30 będą odprawiane nabożeństwa różańcowe. W środy w języku niemieckim, a w czwartki o godz.17.00.
 Wierni, którzy odmawiają różaniec w kościele, w kaplicy lub w rodzinie mają możliwość uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami:
 a) modlitwa 5 dziesiątek bez przerwy
 b) rozmyślanie tajemnic
 c) przy publicznym odmawianiu zapowiedzi tajemnic według zwyczaju
 d) modlitwa w intencji Ojca Świętego
 e) wyrzeczenie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu

5. W przyszłą niedzielę kolekta na Seminarium Duchowne i inne instytucje diecezjalne.

6. Serdecznie pozdrawiamy solenizantów i jubilatów tygodnia, przekazując słowa najlepszych życzeń. Dla ostatnio zmarłych parafian pragniemy prosić o szczęście wieczne.